Southwest Oklahoma Regional and Area Tournament scores - KSWO 7News | Breaking News, Weather and Sports

Southwest Oklahoma Regional and Area Tournament scores

CLASS 6A

SATURDAY

Midwest City def Lawton High boys 69-39

FRIDAY

PC West def Lawton High girls 93-47

CLASS 5A

MONDAY

Eisenhower boys def MacArthur boys 81-57

Eisenhower girls def Carl Albert 59-36

MacArthur girls def Guthrie 53-44

SATURDAY

Eisenhower boys def Guymon 110-43

MacArthur boys def SF South 74-61

Bishop McGuinness def Duncan boys 78-55

Carl Albert def Altus boys 87-47

FRIDAY

Eisenhower girls def NW Classen 79-29

MacArthur girls def SF South 68-46

Guthrie def Altus girls 42-40

Piedmont def Duncan girls 47-30

CLASS 4A

MONDAY

Kingfisher def Elgin boys 68-59

Elgin girls def Kingfisher 44-30

Anadarko girls def Classen SAS 69-51

Cache boys def Tuttle 52-48

Clinton def Anadarko boys 51-48

SATURDAY

Anadarko boys def Classen SAS 85-49

Cache boys def Plainview 61-41

FRIDAY

Elgin boys def John Marshall 63-53

Elgin girls def Douglass 62-38

Ada def Cache boys 47-38

Ada def Cache girls 40-31

Elk City def Anadarko boys 51-36

Anadarko girls def Elk City 60-27

CLASS 3A

MONDAY

Comanche girls def Idabel 72-45

Atoka def Comanche boys 61-60

Marlow girls def Dickson 43-31

Kingston def Marlow boys 45-25

SATURDAY

Marlow girls def Lindsay 52-39

Comanche boys def Eufaaula 52-40

FRIDAY

Marlow boys def Washington 53-47

Washington girls def Marlow girls 55-52

Riverside boys def Comanche 55-47

Comanche girls def Riverside 66-50

CLASS 2A

MONDAY

Navajo girls def Hollis 53-32

Regent Prep def Hobart boys 51-45

Cashion def Hobart girls 73-38

Latta def Mangum boys 60-30

Rush Springs girls def Allen 55-53

Amber-Pocasset def Walters boys 32-23

SATURDAY

Amber-Pocasset def Navajo boys 58-32

Carnegie boys def Merritt 53-28

Walters boys def Elmore City 62-43

Amber-Pocasset def Walters girls 51-27

Rush Springs girls def Stratford 62-31

Healdton def Apache boys 48-47

Latta def Mangum girls 50-37

FRIDAY

Hobart boys def Northeast 71-69

Hobart girls def Wellston 51-49

Latta def Navajo boys 65-27

Navajo girls def Latta 43-31

Hollis girls def Amber-Pocasset 43-25

Vanoss def Rush Springs girls 46-31

Mangum boys def Elmore-City 68-61

Walters boys def Wynnewood 44-32

Walters girls def Wynnewood 43-41

Wewoka def Apache boys 51-36

Carnegie boys def Morrison 52-44

Tonkawa def Carnegie girls 38-32

Mangum girls def Elmore City 59-12

CLASS A

MONDAY

Okarche def Tipton girls 56-27

SATURDAY

Cyril boys def Rattan 67-45

Cyril girls def Kiowa 41-26

Tipton girls def Central High 48-33

SW Covenant def Sterling boys 76-62

FRIDAY

Sterling boys def Union City 75-67

Kiowa def Velma-Alma boys 52-43

Central High girls def Thomas 45-41

Tipton girls def Ft. Cobb-Broxton 57-42

CLASS B

MONDAY

Indiahoma boys def Lookeba-Sickles 63-52

Granite def Duke girls 53-36

SATURDAY

Duke boys def Lookeba-Sickles 74-61 in 2OT

Hammon def Duke girls 46-26

Indiahoma boys def Big Pasture 61-48

FRIDAY

Indiahoma boys def Chattanooga 67-65 in OT

Granite def Indiahoma girls 50-30

Big Pasture boys def Fox 59-39

Powered by Frankly